Miniszteri Oklevél

Dudás Imre

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen kiemelkedő helyezést elérő tanulóknak minden évben központi ünnepség keretében adja át az oklevelet az oktatási és kulturális miniszter. Az ünnepség keretében oklevelet vehetnek át azok a felkészítő tanárok, akik több éven át több kiváló eredményt elért tanuló felkészítésében vettek részt.

Az idei díjazottak között szerepel Dudás Imre iskolánk matematika-fizika szakos tanára.

A kiemelkedő helyezést elért tanulói:

Varga Gábor            fizika OKTV III. kategória    1. helyezés (2007.)

Kaposvári István      fizika OKTV I. kategória       2. helyezés (2009.)

Horváth Dávid          fizika OKTV II. kategória     15. helyezés (2009.)

Kimagasló eredményt elért tanítványai:

Varga Gábor                                 Horváth Dávid                            Kaposvári István

Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Diáksportjáért Díj

Szilágyi Attila

Szilágyi Attila 23 éve a Herman Ottó Gimnázium és a város sportéletének aktív és sikeres szervezője. 1993-tól a testnevelés munkaközösség vezetője, 1995-től a város kispályás labdarúgás szakágvezetője. 20 éve szervezi díjazás nélkül az iskolában a házibajnokságokat kosárlabda és futball sportágakban. Számos sporttábort szervezett, különösen sikeresek a vízi- és sítáborok. Az elmúlt 21 évben több mint 2000 diák szerzett sportélményeket az általa szervezett táborokban.
Szakosztályaival és tanítványaival kiemelkedő versenyeredményeket ért el:
- Amatőr Kézilabda Diákolimpia országos 1. helyezés
- Kézilabda Diákolimpián országos elődöntő 2. helyezés, továbbá országos 4. és 7.

helyezés.
- Sakk Diákolimpián 1-4. helyezések
- Sí, sífutás, tájfutás diákolimpiákon országos bajnoki címek.
Köszönjük lelkiismeretes munkáját és gratulálunk a díjhoz.

Pro Progressio díj

Madarász Péter

A Budapesti Műszaki Egyetem Pro Progressio Alapítványa idén másodszor írt ki pályázatot olyan műszaki és természettudományi tárgyakat oktató középiskolai tanárok elismerésére, akiknek tanítványai nagyszámban tesznek emelt szintű érettségit, eredményesen szerepelnek országos tanulmányi versenyeken illetve műszaki és természettudományi tárgyakat népszerűsítő tevékenységet folyatatnak.

Az idei díjazottak között van Madarász Péter a Herman Ottó Gimnázium matematika tanára.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre és a díjak átadására 2010. október 4-én 10 órakor került sor a BME Oktatói Klubban.

A díjakat Dr. Hoffmann Rózsa, a Nemzeti Erőforrás Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára, valamint Dr. Pakucs János, a Pro Progressio Alapítvány kuratóriumi elnöke adta át. A díjkiosztón beszédet mondott még Dr. Péceli Gábor, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora, valamint Dr. Vajta László, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar dékánja.

Dr. Hoffmann Rózsa a Nemzeti Erőforrás Minisztérium oktatásért felelős államtitkára átadja a Pro Progressio díjat

A Pro Progressio díjban részesült tanárok