Diákélet - hírek, aktualitások, információk

Felvidéki séta a Rákóczi Szövetséggel

Az idén is megrendezésre került a Rákóczi Szövetség szervezésében a "Felvidéki séta" programsorozat. Az idén iskolánk öt tanulója Kulyassa Zsolt tanár úr irányításával részt vett október 12-14. között megrendezett sétán. A háromnapos kirándulás célja az volt, hogy megismerjük a Felvidék történelmi és kulturális szépségeit, megismerkedjünk határontúli és magyarországi diákokkal. A túra során lehetőségünk nyílt arra, hogy kapcsolatot alakítsunk ki velünk egykorú fiatalokkal. A program részeként ellátogattunk Szepes várához, felfedeztük Lőcsét és Kassa belvárosát.

Gloria Victis - budapesti megemlékezés

A kirándulás részvevői

2018. október 22-én Miskolcról Subicz Róbert tanár úr vezetésével 26 tanuló utazott fel Budapestre a Gloria Victis diákutazás keretében. Az ünnepség során csatlakozott hozzánk Vály György tanár úr is, 3 diákjával, akik a Gloria Victis vetélkedőn vettek részt. Így a Herman 31 fővel képviselte magát az ünnepségen.8:30-kor indultunk el, s kényelmes tempóban körülbelül 11:15-re értünk fel Budapestre. Közben buszos városnézést is tartottunk.

Meghívó - Nyitott iskola - Herman-nap - 2017. április 7.

Kedves Szülők!

Gimnáziumunk a 2017-es naptári évben ünnepli alapításának 60. évét. Erről az eseményről egész évben több rendezvénnyel emlékezünk meg. Április 7-én pénteken "Nyitott iskola" nappal készülünk az ünneplésre.

Erre a napra szeretettel várjuk a kedves szülőket is a nyílt napokon megszokott rend szerint.

A Herman-nap tervezett programja a következő:

12.00 iskolagyűlés, megnyitó, előadást tart Prof. Dr. Hevesi Attila egyetemi tanár.