„Bogaras vagyok” - rendhagyó biológia órák

2018.  október 11-12-én a Miskolci Herman Ottó Gimnáziumban "bogaraztunk".

Diákjaink, illetve az aschaffenburgi német vendégeink élménypedagógiai foglalkozásokon vettek részt, melyeket   Karlowits-Juhász Orchidea és Karlowits-Juhász Tamás tartottak.

Fűszerkert a Hermanban

A "Menő menzák az iskolában" program keretében fűszerkert került kialakításara néhány 9/2-es diák részvételével. A kivitelezés koordinálása az én segítségemmel valósult meg. A kaspókba évelő fűszernövények kerültek, hogy évente gyönyörködhessenek a hermanos diákok az íz-, illat- és színkavalkádban.Kiültetésre került: tárkony, lestyán, bors- és fodormenta, citromfű, orvosi zsálya, oregánó, kakukkfű és levendula.

Rákóczis kirándulás Sárospatakon

Rákóczis csapat

Hagyományteremtő céllal „történész” kirándulást szervezett Subicz Róbert és Vály György tanár úr. Az idén megalakult Rákóczis helyi ifjúsági szervezet tagjai és a kilencedikes, tizedikes történelem orientációs tanulók vettek részt a kiránduláson.Először a Sárospataki Református Kollégium Múzeumát és a hozzá kapcsolódó könyvtárat kerestük fel. Itt betekintést nyertünk a XVI. századi reformáció hazai, ezen belül is a sárospataki, megjelenésébe, illetve az ehhez kapcsolódó oktatási megszervezésébe.Majd a sárospataki várat kerestük fel.

Feliratkozás Miskolci Herman Ottó Gimnázium RSS csatornájára