ENIBE 2018

 Március 2-3-án ismét megrendezésre került az országos spanyol találkozó, az ENIBE. A helyszín idén Pécs volt. Örömmel tudatjuk, hogy diákjaink 6 éremmel tértek haza. Germán Bernardo  ’Utolsó hívás’ című darabja ismét nagy sikert aratott, elnyerte a legjobb forgatókönyv díját és legjobb darab közönségdíját.  Továbbá a 10/2 rövidfilmje elnyerte a legjobb rövidfilm díját és közönségdíját. Spanyol civilizáció kategóriában Dulai Roxána, Farkas Réka és Füzi Viviána 2. helyezést, illetve Tóth Judit Rövid történetek kategóriában szintén 2. helyezést ért el.    A színdarab előadói voltak: Deák Nóra, Nagy Petra, Kiss Dalma, Szabó Klaudia, Tamás Blanka,  Ábrahám Péter, Máji Tamás,Lovas Katinka, Balázs Anna Sarolta, Gyenge Levente, Emődi Dóra, Ökrös Réka, Fekete Kiara, Bódi Hanna, Viszlai Zsófia és Kaposi Áron.    Gratulálunk a nyerteseknek és köszönet minden résztvevőnek!   Montvajszki Anita  Spanyol munkaközösség-vezető