Utazás Tossa de Marba

Utazás Tossa de Marba  Utazás Tossa de Marba  Az idei tanévben ismét ellátogattunk a Costa Bravára, Spanyolországba. Úti célunk a Cala Llevadó kemping volt, Tossa de Mar mellett. Tanulmányi kirándulásunkra május 21-31. között került sor. Az utazáson 18 diák és két kísérő tanár vett részt, Estela Céspedes Castro és Montvajszki Anita.        A csoport nagy részét a 9. évfolyam spanyol tagozatos (9/kny) tanulói tették ki, de szép számmal akadtak a 9., 10. és 11. osztályos diákok is, akik a spanyolt második idegen nyelvként tanulják. Tanulmányi utunk célja, hogy a diákok élő környezetben használhassák a nyelvtudásukat, a civilizációs órákon szerzett tudásukat valós élményekkel mélyítsék el.  A második nyelves csoportoknál nincs anyanyelvi lektor, így nagy lehetőséget kínál ez az utazás arra, hogy visszajelzést kapjanak nyelvtudásuk szintjéről.Tanulmányi kirándulásról beszélünk, hiszen diákjaink 20 órás nyelvi kurzuson vettek részt, anyanyelvi tanárok vezetésével. Az órák célja a kommunikációs helyzetek gyakorlása volt, így előfordult, hogy a gyerekek helyzetgyakorlaton vettek részt a tengerparton, illetve Tossa de Marban idegen embereket kellett megszólítaniuk és helyi információkat gyűjteniük.A Spanyolországban töltött 8 nap során ellátogattunk helyi idegenvezető kíséretében Montserratra, Barcelonába, Llorret de Marba és Tossa de Marba. Barcelonában láthattuk a Pueblo Españolt, a Güell Parkot, a Montjüic-hegyet, a Fuente Mágico de Montjüicet (Mágikus szökőkutat), sétáltunk Barcelona híres sétálóutcáján, a Las Ramblason, megnéztük Gaudí egyik híres épületét, a Casa Batllót, falatoztunk Barcelona gyümölcs- és halpiacán, a Boqueríában, és megcsodálhattuk a kikötőt is.  Tossa de Marba kétszer is átgyalogolhattunk egy nemzeti parkon át és hajókiránduláson vettünk részt.Kulináris és kulturális élvezetet nyújtott Lloret de Mar kaszinója is, ahol a spanyol tapas estet egy flamenco és revü előadás kísérte.Szállásunk a Cala de Llevadó Kemping volt, a Costa Brava egyik legszebb tengeröblének csodálatos zöld környezetében. Diákjaink 4-6 fős faházakban szálltak meg és félpanzióst ellátást kaptak.Külön köszönet a Világlátó Utazási Irodának a szervezésért, a balesetmentes utaztatásért és a jó hangulatért.             Montvajszki Anita  spanyol   munkaközösség-vezető