Rákóczis kirándulás Sárospatakon

Rákóczis csapat

Hagyományteremtő céllal „történész” kirándulást szervezett Subicz Róbert és Vály György tanár úr. Az idén megalakult Rákóczis helyi ifjúsági szervezet tagjai és a kilencedikes, tizedikes történelem orientációs tanulók vettek részt a kiránduláson.Először a Sárospataki Református Kollégium Múzeumát és a hozzá kapcsolódó könyvtárat kerestük fel. Itt betekintést nyertünk a XVI. századi reformáció hazai, ezen belül is a sárospataki, megjelenésébe, illetve az ehhez kapcsolódó oktatási megszervezésébe.Majd a sárospataki várat kerestük fel. Itt megnéztük az állandó kiállítást, s megmásztuk a Vörös toronyt. A vár története kalandos és izgalmas volt számunkra. Érdekes volt látni, hogy hogy lett egy erődítményből fejedelemi szállás, palota, majd pedig a magyar történelmet alakító nemzeti emlékhely. A végén szabad programmal ért véget a kirándulás. Tavasszal folytatjuk!