Fűszerkert a Hermanban

A "Menő menzák az iskolában" program keretében fűszerkert került kialakításara néhány 9/2-es diák részvételével. A kivitelezés koordinálása az én segítségemmel valósult meg. A kaspókba évelő fűszernövények kerültek, hogy évente gyönyörködhessenek a hermanos diákok az íz-, illat- és színkavalkádban.Kiültetésre került: tárkony, lestyán, bors- és fodormenta, citromfű, orvosi zsálya, oregánó, kakukkfű és levendula. Hogy ne csak gyógynövény, hanem tavasztól friss, kerti gyümölcs is színesítse az iskolaudvart, pár tő folytontermő eperpalántát is kihelyeztünk.Ezzel nem csak az egészségtudatos táplálkozás fontos témáját jártuk körbe, hanem a terület biodiverzitását is növeltük. Hiszen a gyógynövények virágai kedvelt célpontjai a méheknek, dongóknak és más rovaroknak. Külön öröm volt, hogy az okostelefonok segítségével sikerült a diákoknak meghatározni a gyógynövényeket, azok történetét, hatását és felhasználási módját.