A spanyol-magyar kétnyelvű oktatás 30. évfordulója

Október 12-én ünnepelhettük a spanyol-magyar két tanítási nyelvű oktatás 30. évfordulóját a budapesti Kispesti Károlyi Mihály Gimnáziumban. Az évforduló egyben a Spanyolság napjára esett, ennek kapcsán ünnepi megemlékezést tartottak a gimnázium tanulói. Majd ezt követően a 7 magyarországi spanyol-magyar két tanítási nyelvű gimnáziumok diákjai 1,5 órás műsorral nyűgözték le Anunciada Fernández de Córdova spanyol nagykövet asszonyt. Köszönjük Kiss Kata Boglárkának és Ábrahám Péternek, hogy hozzájárultak szereplésükkel az ünnepséghez. Elismerést érdemel Tamás Anett, 12/2 osztályos tanuló munkája a mese-fordítás és plakát-készítés kategóriákban, illetve külön köszönet a spanyol színtársulat tagjainak a produkcióért: Nagy Petra, Kiss Dalma, Szabó Klaudia, Deák Nóra, Emődi Dóra, Ökrös Réka, Máji Tamás, Ábrahám Péter, felkészítő tanáruk, Germán Bernardo.