Gloria Victis - történelem verseny (beszámoló)

Vály György tanár úr és csapata

Már szeptemberben kiderült, hogy csapatunk (Palencsár Enikő, Szabó Barbara Noémi, Majerusz Ádám) bejutott a Rákóczi Szövetség által szervezett Gloria Victis országos történelmi vetélkedő döntőjébe, amelyet október 21. és 23. között rendeztek Budapesten.Nagyon vártuk már azt a vasárnapot, amikor felszállhatunk a vonatra, és elindulhattunk a versenyre. Utazásunkat rengeteg tanulás előzte meg, hogy a lehető legfelkészültebben érkezzünk meg a versenyre. Néhány óra alatt eljutottunk Miskolcról a szállásunkig. A regisztrációt követően megismerhettem szobatársaimat, két zalaegerszegi fiút. Csapattársaim dunaszerdahelyi lányokkal kerültek egy szobába. Másnap került sor az első megmérettetésre. A verseny a BME épületébe került megrendezésre. Egy nagy előadóteremben írtuk az írásbeli feladatsort 2 óra 30 percen keresztül. A verseny után megebédeltünk, majd következtek a délután programok. Először egy megemlékezést hallgatunk meg a BME aulájában, azután részt vettünk az október 23-a céljából szervezett fáklyásmeneten, majd pedig ünnepi beszédet hallgatunk a Bem téren.Eljött október 23., a szóbeli döntő napja. Sok várakozást követően kihirdették az írásbeli eredményeit. Szerencsére bejutottunk a legjobb 10 csapat közé, ahol azonban minden csapat nulláról indult a pontszámait tekintve. Így nem volt releváns, hogy mi a harmadik helyen kerültünk be  a döntőbe.Sajnos ez a forduló nem ment nekünk igazán jól, nem feküdtek nekünk a feladatok, így végül a 8. helyezést sikerült elérnünk. Azonban ez is szép eredmény, tekintve, hogy több, mint 60 csapat között értük el ezt az eredményt.Összességében boldogan érkeztünk haza, mert úgy éreztük, hogy kihoztuk magunkból a maximumot. Szeretnénk ez úton is megköszönni a felkészítést Vály György tanár úrnak! Írta:Majerusz Ádám 11/1 osztályos tanuló