Felvidéki séta a Rákóczi Szövetséggel

Az idén is megrendezésre került a Rákóczi Szövetség szervezésében a "Felvidéki séta" programsorozat. Az idén iskolánk öt tanulója Kulyassa Zsolt tanár úr irányításával részt vett október 12-14. között megrendezett sétán. A háromnapos kirándulás célja az volt, hogy megismerjük a Felvidék történelmi és kulturális szépségeit, megismerkedjünk határontúli és magyarországi diákokkal. A túra során lehetőségünk nyílt arra, hogy kapcsolatot alakítsunk ki velünk egykorú fiatalokkal. A program részeként ellátogattunk Szepes várához, felfedeztük Lőcsét és Kassa belvárosát. Mindenhol a megemlékezés koszorúit helyeztük el, illetve meghallgattunk érdekes beszámolókat az adott történelmi helyszíneken. Az estéket csapatépítő játékokkal zártuk. Hazafelé megálltunk Vizsolyban, hogy megtekintsük a Károli Biblia szülőhelyét. Úgy gondolom, hogy felejthetetlen élményeket gyűjtöttünk és megérte jelentkezni a pályázatra. A három nap során megtanultuk még az összetartozás fontosságát is. A felvidéki, kárpátaljai diákokat megismerve pedig ráláthattunk az ott folyó oktatásra, hétköznapokra. Ez a pályázat rámutatott arra, hogy mennyire sokszínűek vagyunk!Írta:Bódis Vivien 10/1 osztályos tanuló