Hermanos fiúk a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny döntőjében

 A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulóján olyan jól teljesített az 5/1 osztály négyfős csapata, hogy december 8-án ők képviselhették nemcsak iskolánkat, hanem megyénket is a Baár-Madas Református Gimnáziumban rendezett országos döntőn.

 Kovács Domonkos, Kovács Gábor, Magyar Mihály és Rem Domonkos az országos írásbeli forduló után előadott szabadon választott produkciójával bizonyította, hogy az elméleti feladatok mellett a gyakorlati jellegű feladatok megoldásában is megállja a helyét. Szellemes szituációs játékukkal a zsűrit és a közönséget is megnevettették. Az országos döntőn 19. helyezést értek el, amire nagyon büszkék vagyunk. A fiúk a verseny után barangoltak a fővárosban, megcsodálták az ünnepi fényeket és a vásári forgatagot.

Versenykedvük és lelkesedésük töretlen: már most tudják, hogy jövőre milyen csapatnévvel indulnak.

Gratulálunk az eredményhez, további sok sikert, élményekben gazdag vetélkedőt kívánunk!

 

Hriczuné Tóth Zsuzsanna

      felkészítő tanár