Egy kirándulás képei

Immáron hagyománnyá vált iskolánkban, hogy advent idején fakultatív kirándulást szervezünk több osztály tanulóinak részvételével. Az idei tanévben – Bécs, Kassa után – Pozsony szépségeinek megtekintése volt az úti cél. Első állomásunk Kittsee (Köpcsény) volt, ahol felkerestük a Hauswirth Csokoládégyárat. Egy rövidfilm segítségével megismerhettük a gyártási folyamatot, azt, hogy a korlátlan kóstolás lehetősége igencsak csábító az ott dolgozók számára. Ezután akár az összes fajta csokoládét megkóstolhattuk, majd vásárolhattunk is. Ismerkedésünket az oly sok magyar emléket rejtő Pozsonnyal a Várnál kezdtük, melynek teraszáról szép kilátásban volt részünk. Felkerestük a Szent Márton dómot, az egykori magyar királyi koronázó templomot, majd besétáltunk az Óvárosba. Érintettük az egykori magyar országgyűlés helyszínét, a Mihály kaput, a ferences templomot, a Prímás Palotát, a régi Városházát. Ezután szabadidő következett a karácsonyi vásár helyszínein. Reméljük, a mellékelt fotók láttán másoknak is kedve kerekedik, hogy felkeressék hajdani fővárosunkat, Pozsonyt.

(Szervező: Orliczki Ágnes Katalin, a magyar munkaközösség vezetője.

Kivitelező: EuroMiskolc Travel Bt.

Idegenvezető: Steiner Zsófia

Kísérő tanárok: Bakos Júlia, Kiss Zoltán, Orliczki Ágnes Katalin).

A kirándulás képei itt tekinthetőek meg.