Ideiglenes felvételi rangsorok négy és öt évfolyamos képzésre jelentkezők számára 2019.

KEDVES DIÁKOK, KEDVES SZÜLŐK!

 

Az ideiglenes felvételi rangsorok a központi felvételi vizsgák,
a
z általános iskolai eredmények és a szóbeli vizsgák alapján alakultak ki.
Az egyforma pontszámú tanulók között törvényi szabályozás alapján
elsőbbséget élveznek majd a miskolci  tanulók, az ezek után is egyforma
pontszámú tanulók sorrendjéről nyilvános sorsoláson döntünk majd 

2019. március 4-én 16.00 órakor.

AZ ISKOLA ÁLTAL FELVEHETŐK LÉTSZÁMA:

BIOLÓGIA: 11

MATEMATIKA: 14

ANGOL KÉT TANÍTÁSI NYELVŰ: 15

SPANYOL KÉT TANÍTÁSI NYELVŰ: 15

ANGOL NYELVI ELŐKÉSZÍTŐ: 11

A fellebbezési eljárásban minden tagozatra további főt vehet fel a fenntartó. A tavalyi tapasztalatok alapján a tagozattól függően az első 20-30 tanuló jutott be, tehát nem csak az első 10-15 tanuló. Ez abból következik, hogy egy tanuló több iskolát és több tagozatot jelölhet meg, de csak egy helyre kerül be. 

NAGYON FONTOS!

A központi adatlapon a sorrendet nem célszerű megváltoztatni akkor sem, ha nincs sok esélye a tanulónak a bekerülésre. Az a hely, ahol jobban áll a rangsorban, akkor sem lesz biztosabb, ha a legelső helyre kerül az adatlapon, de minden más helyen elveszítheti az esélyét, ha a legbiztosabb tagozat (iskola) kerül előre.