Deutsches Sprachdiplom II

Diplomaátadó a német nagykövetségen

Ebben a tanévben is lehetőségük volt iskolánkban a németül tanulóknak, hogy DSD II nemzetközi vizsgát tegyenek. A 12/3 osztályból 12, a 12/1-ből pedig 4 tanuló döntött a vizsga mellett. Az írásbeli vizsga 2018. november 28-án, a szóbeli december 20-21-én zajlott. 2019. április 29-én pedig Budapesten, Németország Nagykövetségen ünnepélyes keretek között átvehettük a sikeres vagy részben sikeres nyelvvizsgáról szóló diplomákat. A 16 pályázó közül 11 tanuló C1 szinten teljesített, egy tanuló B2-es bizonyítványt vehetett át. Iskolánkat Vitányi Borbála 12/3-as tanuló és Várhegyi Mária tanárnő képviselték a diplomaátadón. A vizsgára a 12/3 tanulóit Baileyné Patakfalvi Emese, a 12/1 tanulóit Várhegyi Mária készítette fel. Minden vizsgázónak gratulálunk szép teljesítményéhez!