Anyanyelvi hét (2016. október 24 – 28.)

 

Több évtizedes hagyomány a Hermanban, hogy minden év októberében, Kazinczy Ferenc születésnapjára emlékezve (Érsemjén, 1759. október 27.), anyanyelvi hetet rendezünk iskolánkban.

Az eseménysorozat rádiós műsorral indul: a nyelvújító, a nyelvművelő Kazinczy Ferencre és társai munkásságára emlékezünk, melynek köszönhetően létrejött hazánkban az egységes magyar köznyelv és irodalmi nyelv, elindulhatott az ország a kulturális fellendülés útján.

Természetesen a nyelvet művelni, ápolni minden korokon át szükséges. Minden változik, így a gondolkodás és az azt kifejező nyelv is, sőt a nyelvet használó egyén is. Az anyanyelvi hét versenyeinek keretében tanulóink számot adnak arról, milyen szinten képesek használni anyanyelvünket: a szép magyar beszédben, szavalásban, szónoklásban, helyesírásban, irodalmi művek alkotásában.

Az egyes kategóriák győzteseinek neveit  a magyar munkaközösség oldalán, az irodalmi pályázatok szerzőinek alkotásait az iskolaújságban tesszük közzé.