Kirándulás Széphalomra

Munkaközösségünk az idén második alkalommal szervezett kirándulást Széphalomra, a Magyar Nyelv Múzeumába. A kisgimnazisták számára meghirdetett program során a diákok egy múzeumpedagógiai foglakozáson vettek részt és egy kérdésekkel teli feladatlap segítségével fedezték föl a kiállítótermeket.  Nem csak a nyelvújítás korába utazhattak vissza képzeletben, hanem interaktív eszközök révén ízelítőt kaphattak a magyar nyelv múltjából és jelenéből, népi gyermekmondókáink világából, illetve a nyelvjárások jellegzetességeiről és beszélő helyneveink eredetéről is sok érdekességet olvashattak. A program zárásaként megnéztük a Kazinczy Emlékcsarnokot és bebarangoltuk a múzeumkertet is. Ezen a helyen járva egy pillanatra mi is megtapasztalhattuk Kazinczy szavainak igazságát: "A nyelv olyan, mint az ég a maga egymásba futó színeinek gyönyörű játékával".