ÚJ LEHETŐSÉG: online beiratkozás

Tisztelt Szülők!

 

Az e-Ügyintézés felületén 2019. június l-jétől a  „Beiratkozás középfokú intézménybe" (BKI) folyamat segítségével megnyílik a lehetőség, hogy gyermekeik adatait online módon küldjék be előzetesen az intézménybe, ami gyorsabbá és kényelmesebbé teszi az adminisztrációt.

 

Az adatbeküldésre kétféle lehetőség van:

 

1.     

A szülő az általános iskolai gondviselői azonosítójával és jelszavával bejelentkezik az általános iskola  e-Ügyintézés felületre.

            Ekkor a rendszer betölti a tanuló általános iskolai KRÉTA rendszerében lévő személyes adatait a felületre, amelyet a szülő ellenőriz, és ha kívánja, módosíthatja, kiegészítheti azokat, majd  kiválasztja az intézményt, ahová a gyermeke felvételt nyert

 

2.     

A szülő az e-Ügyintézés felületen (https://eugyintezes.e-kreta.hu/) keresztül ideiglenes regisztráció létrehozásával belép a „Beiratkozás középfokú intézménybe" (BKI)  felületre.

            Itt kitölti a gyermek személyes adatait, lakcím adatait, a törvényes képviselők adatait, illetve a beiratkozáshoz szükséges adatokat, majd  kiválasztja az intézményt, ahová a gyermeke felvételt nyert

 

Minden tanuló törvényes képviselőjének a beiratkozás napján a megjelenés kötelező, amikor be kell vinni a tanuló általános iskolai bizonyítványát, illetve a helyszínen be kell mutatni az intézmény által
kért dokumentumok eredeti példányát.

 

A fentiekben részletezett e-ügyintézés nem kötelező, így a szülők megtehetik, hogy hagyományos módon a személyes megjelenéskor töltik ki az adatlapot, illetve az egyéb dokumentumokat.