A 7/1 osztály felvidéki kirándulása

A 7/1 osztály és kísérői

A Határtalanul program keretein belül lehetőségünk nyílt elutazni Szlovákia egyes magyarlakta, a történelmünknek fontos településeire. Izgatott várakozás előzte meg a túrát, és Kulyassa Zsolt tanár úr előkészítő óráit. Az osztályt elkísérte Gyulyásné Nemes Katalin tanárnő, osztályfőnökünk és Madarász Péter igazgató úr is. Kalandos buszocskázás és néhány látnivaló után megérkeztünk a panziónkba, ami otthonos, családias környezetet biztosított számunkra. Sok szép helyet bejártunk, sok monumentális és gyönyörű épületet nézhettünk meg Iglón, Lőcsén, Késmárkon, Kassán és a Szepességben. Rozsnyón meglátogattunk egy iskolát, ahol bemutattuk saját intézményünket, és megismerhettük az ottani tanítási szokásokat. Esténként egy játékos csapatverseny keretében mérhettük össze aznap szerzett ismereteinket, memóriánkat és leleményességünket. Ezt a vetélkedőt folytattuk Kassán egy városnézés keretében. A sorsolással összeállított csapatok tagjai élvezték a közös munkát. Ez a négy nap az osztályközösség alakulása szempontjából is sokat jelentett nekünk. Hazatérve mindenki boldogan gondol vissza erre a kalandra, és hálásak vagyunk azoknak, akik ezt lehetővé tették számunkra. Írta: Bodnár Zsófia 7/1 osztályos tanuló