XXX. Curie Kémia Emlékverseny

A XXX. Curie Kémia Emlékverseny országos döntőjét 2019. május 11-én rendezték meg Szolnokon.

A Kárpát-medence összes magyar iskolájából várták ide a kémiából kimagaslóan tehetséges diákokat, határon belülről és kívülről egyaránt.

A verseny három levelező fordulója után a területi forduló következett márciusban Miskolcon a Jezsuita Gimnáziumban. Majd az országos döntő, ahová azok a diákok juthatnak be, akik a területi forduló eredményei alapján a legjobbak lettek az országos ranglistán. Gimnáziumunkból 3 tanuló került be az országos döntőbe.  

A szolnoki Városháza dísztermében volt az ünnepélyes megnyitó, ahol többek között Szalay Ferenc Szolnok polgármestere, Dr. Béres József a Béres Gyógyszergyár elnöke, Béres Klára a Béres Alapítvány elnöke is köszöntötte a versenyzőket, felkészítőket, szülőket.

A verseny után látványos kémiai kísérleteket nézhettünk meg a helyszínt adó Szolnoki Műszaki SzC Pálfy-Vízügyi Szakgimnázium vegyésznek készülő diákjai bemutatásában, majd ebéd és fagyizás következett.

Az eredményhirdetésen kiderült az összesített pontszámokban nagyon szoros volt a küzdelem. Szinte minden évfolyamon a helyezettek között minimális pontszámkülönbségek alakultak ki, sokszor egy-egy helyen 3-4 tanuló is végzett azonos pontszámokkal.

Gimnáziumunk tehetséges kémiát szerető diákjai most itt helytálltak. Kimagasló eredményekkel térhettünk haza:

 Papp Marcell Miklós 9/2 osztályos tanuló I. helyezés

Bukta Balázs József 10/4 osztályos tanuló IV. helyezés

 Marci aranyérmet és Vándorserleget kapott, melyre neve méltó módon felkerült.  

 Az eredményhirdetéskor a zsűrihez kihívott tanulók, 1-1 elem vegyjelével díszített szolnoki islert választhattak a sütikből kirakott periódusos rendszerből. A nagyon találó ötletet az adta, hogy 2019-et a periódusos rendszer nemzetközi évének választották, hiszen 150 évvel ezelőtt, 1869-ben alkotta meg Mengyelejev az első periódusos rendszert.

 Szívből gratulálunk a nagyon szép teljesítményekhez! Büszkék vagyunk rátok!

 

Molnár Krisztina

felkészítő tanár