Versenyben a Herman robotok

 

 

A World Robot Olympiad™ (WRO™) egy nemzetközi robotprogramozási verseny, amelynek célja, hogy a gyermekeket és fiatalokat közelebb hozza a természettudományos ismeretekhez, tantárgyakhoz, valamint ösztönözze őket a mérnöki, informatikai szakma választására.

A Herman Ifjúságért Alapítvány 3 db Lego Mindstorms EV3 eszközcsomaggal, a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség a GINOP-3.1.1-VEKOP-15-2016-00001 "Programozz Robotot! Programozd a jövőd!" pályázattal 1 db Lego Mindstorms EV3 eszközcsomagot, valamint WRO versenypályával támogatta az iskolában folyó informatikai tehetséggondozást.

Így idén két korosztályban 1-1 csapattal tudtunk elindulni a WRO versenyen.

Eredmények

Herman 404 csapat - Regular kategória, Senior korosztály

Papp Marcell Miklós és Kiss Dániel Bendegúz

 

3. helyezés: Regionális forduló - Debrecen

 

Pontszerző versenykör: Youtube videó

 

 

12. hely: Nemzeti Döntő - Tatabánya

 

 

 

 

Herman BOT csapat - Regular kategória, Elementary korosztály

Hollósi Dávid és Leányvári Áron

 

3. helyezés: Regionális forduló - Budapest