Nyílt napok a gimnáziumunkban.

Kedves Szülők és Tanulók!

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a nyílt napokon:

4. osztályos tanulók számára: 2019. november 19.  (kedd) 8 óra

1.                     A nap menete: 1. órában 8.00-8.45-ig általános tájékoztatás, 2-4. órában 8.55-11.35-ig óralátogatás.

vidéki 8. osztályos tanulók számára: 2019. november 21. (csütörtök)  9 óra

                   A nap menete: 2. órában 9.00-9.40-ig általános tájékoztatás, 3-5. órában 9.55-12.30-ig óralátogatás.

miskolci 8. osztályos tanulók számára: 2019. november 20. (szerda)  8 óra

                  A nap menete: 1. órában 8.00-8.45-ig általános tájékoztatás, 2-4. órában 8.55-11.35-ig óralátogatás.

 Pályaválasztási szülői értekezlet: 2019. november 21 (csütörtök) 17 óra

"Állandó a célunk, hogy általánosan művelt, az értelmiségi pályára alkalmas fiatalokat neveljünk, akik értéknek tekintik a tudást, belső igényükké válik a tanulásban és az iskola életében való alkotó részvétel. Állandó a hermanos szellemiség, amelynek része a tudatos értékközvetítés, a kiváló tanár-diák viszony, a kultúraorientált közeg, a humánus, emberközpontú mentalitás, a test és a szellem harmonikus fejlesztésének igénye. Az iskola minden tevékenységét a diákok érdekeinek rendeli alá.  

Színes diákéletet kínálnak a tanévek hagyományos programjai: az anyanyelvi hét, a matektábor, a Herman Ottó-vetélkedő, a kiállítások, a mazsolaavató, a kopaszavató, a Herman-hét, a külföldi tanulmányi utak, a gólyatábor, a kutatók éjszakája a laborban, az osztálykirándulások, nyári és sítáborok, diákrádió, diákújság, diákszínpad. Ezek mind lehetőséget adnak arra, hogy tanulóink megmutathassák tehetségüket, értékeiket, sokoldalúságukat, és a felnőttek újra és újra rácsodálkozhassanak a fiatalokra. 

Szeretettel várjuk azokat a diákokat a Miskolci Herman Ottó Gimnáziumba, akik tagjai szeretnének lenni egy nyitott, derűs iskolai közösségnek, ahol felkészülhetnek választott pályájukra, hivatásukra."