Mesék a Mikulásnak

 

A Miskolci Népmesepont szervezésében tehetséges diákjaink meséltek a Mikulásnak december 6-án. Az 5. osztályból Durányik Bíborka, Majnár Benjámin József, Mayer Lilla, Szopkó Hanna; a 6. osztályból pedig Magyar Mihály vett részt ezen a különleges alkalmon. A Montázs Drámapedagógiai Egyesület épületében nagyon kellemes hangulat fogadta az érkezőket: karácsonyi dalokat hallgatva forró teát fogyaszthattak az átfázott vendégek és az aprósütemény, pogácsa is nagyon népszerű volt a mesemondók körében.  A diákok a mesék színes palettáját kínálták a hallgatóságnak: volt, aki saját meséjét adta elő, de Andersentől a népmesékig sokféle nevettető vagy szomorkás, de mindenképpen tanulságos történetet hallhattunk színvonalas előadásban. Diákjaink nagyon jól érezték magukat: bögrékkel, Mikulás csomagokkal, élményekkel gazdagodva várják a következő lehetőséget, hogy életre keltsék a könyvespolcokon pihenő nagyszerű történeteket!