ENIBE 2017

 2017. március 24-25-én ismét megrendezésre került az spanyol-magyar két tanítási nyelvű iskolák éves találkozója, az ENIBE. Az idei helyszín Veszprém volt.

A találkozó első napján a diákok előadták színdarabjaikat a Veszprém belvárosában található Hangvilla Rendezvényközpontban. A megnyitót a Vetési Albert Gimnázium igazgatónője, Szántai Erzsébet nyitotta meg. Ezt követően a város alpolgármester asszonya, Brányai Mária intézett néhány szót a diákokhoz. A hivatalos megnyitót José Ángel López Jorrín úr, Spanyolország magyarországi nagykövete zárta. A meghívottak között szerepelt még a budapesti Cervantes Intézet tanulmányi vezetője, Alberto Madrona, illetve a Szegedi Tudományegyetem tanszékvezetője, Dr. Csikós Zsuzsanna és a tanszék két docense Dr. Berta Tibor és Praefort Veronika.

Az idei színvonalas színházi darabok megtekintése után megnézhettük a diákok által készített rövidfilmeket. A filmek témája a humorérzék volt.

A találkozó második napján a verseny helyszíne a Vetési Albert Gimnázium volt. A diákok összemérhették spanyol tudásukat a különböző versenyszámokban:

-          civilización- spanyol civilizáció,  debate- vita,   conversación- társalgás, vocabulario- szókincs, miniclase-  5 perces tanóra, relatos cortos- történetírás, minicuentos- mese, traducción- fordítás, Olimpiada de matemáticas- matek Olimpia, monólogo- monológ

 

 

Iskolánk tanulói 6 első díjat nyertek el a következő kategóriákban:

1.       A legjobb rövidfilm :

Molnár Bence, Csema Ákos Ernő, Czehelszki Lilla, Laki Gerda Dorottya, Lovas Katinka, Szabados Kornél, Máji Tamás, Szakács Zsombor

2.       A legjobb monológ:

Ökrös Réka

3.       A legjobb tanóra:

Deák Nóra

4.       A legjobb színdarab: ’El sentido del humor’ címmel.

Molnár Bence, Csema Ákos Ernő, Czehelszki Lilla, Szemler Ábel, Szakács Zsombor, Lovas Katinka, Szabados Kornél, Máji Tamás, Pomázi Petra, Enyedy Boglárka, Ábrahám Péter, Szabó Klaudia, Kiss Dalma, Nagy Petra, Balázs Anna Sarolta

 

5.       A legjobb férfi mellékszereplő:

Szabados Kornél

6.       A legjobb díszlet

Germán Bernardo Sacristán

 

Szeretettel gratulálunk a díjak nyerteseinek és felkészítő tanáraiknak.

Montvajszki Anita

A spanyol munkaközösség vezetője