"Teremtő anyanyelv"

„Teremtő anyanyelv”

A Petőfi Irodalmi Múzeum „Teremtő anyanyelv” címmel, Arany János születésének 200. évfordulója tiszteletére szavalóversenyt rendezett a Magyar Nyelv Múzeuma 9. születésnapja alkalmából, 2017. április 24-én, Széphalmon.

A zsűri tagjai voltak:

Dr. Havas Judit (előadóművész, irodalomtörténész),
Korbuly Péter (színész, bemondó),
Forgács Miklós (Kassai Thália Színház dramaturgja)

A középiskolások mezőnyében iskolánk 10/2 osztályos tanulója, Katona Judit 1. helyezést ért el Arany János Mátyás anyja c. balladájának művészi tolmácsolásával.

 

Dr. Havas Judit előadóművész, a zsűri elnöke átadja a díjat Katona Judit 10/2 osztályos tanulónak

 

Gyermekkorom óta szeretem a verseket, a versmondást. Arany János költészetét az idei esztendőben különösen megszerettem, amikor balladamondó versenyre készültem. Nagyon érdekesek a balladákban szereplő emberi történetek, kapcsolatok, lélektani helyzetek. Felkészítő tanárommal, Orliczki Ágnes tanárnővel sorról sorra elemeztük a verseket, az azokban megnyilvánuló helyzeteket. Gyakoroltuk a szereplők megszólalásainak intonációját, elemeztük a különféle karaktereket.  Úgy gondolom, sokat fejlődtem a gyakorlás által. A zsűri elnöke értékelésében kiemelte, hogy versmondásom végig koherens volt, dramaturgiailag jól átgondolt, felépített.

 

Köszönöm szüleimnek, hogy megszerettették velem a költészetet, az irodalmat!