Országos Középiskolai Fotópályázat

Az elmúlt 1 évben akaratunkon kívül is rengeteg időt kellett az interneten töltenünk, ami a sok pozitív következményen kívül számos negatívat is hordoz magával. A képernyőidőnk megugrott, magasabban van mint valaha, melyre a The Social Dilemma című Netflixes dokumentumfilm is nyomatékosan felhívja a figyelmünket.
Miután megnéztem, egyből jött az ötlet, hogy ebből valamilyen képet kéne készítenem, hiszen egytől-egyig azonosulni tudtam a mondanivalójával. Hozzá is láttam és még aznap éjszaka 4-5 óra alatt, több verzió után elkészült ez a kép is néhány másikkal együtt.
A fehér szavakat úgy válogattam össze, hogy mindegyik 1-1, bennünket nap mint nap érő ingert szimbolizáljon, melyek könnyedén dilemmába, szorongásba, vagy komolyabb lelki vívódásba juttathatnak bármilyen gondolkodású és értékrendű embert, a piros felirat pedig az önmagunk megkérdőjelezését, bizonytalanságát hivatott kifejezni.

Hörömpöli Tamás 11/1, az Országos Középiskolai Fotópályázat 2. helyezettje