Programjaink

A 7/1 osztály felvidéki kirándulása

A 7/1 osztály és kísérői

A Határtalanul program keretein belül lehetőségünk nyílt elutazni Szlovákia egyes magyarlakta, a történelmünknek fontos településeire. Izgatott várakozás előzte meg a túrát, és Kulyassa Zsolt tanár úr előkészítő óráit. Az osztályt elkísérte Gyulyásné Nemes Katalin tanárnő, osztályfőnökünk és Madarász Péter igazgató úr is. Kalandos buszocskázás és néhány látnivaló után megérkeztünk a panziónkba, ami otthonos, családias környezetet biztosított számunkra. Sok szép helyet bejártunk, sok monumentális és gyönyörű épületet nézhettünk meg Iglón, Lőcsén, Késmárkon, Kassán és a Szepességben.

Felvidéki séta a Rákóczi Szövetséggel

Az idén is megrendezésre került a Rákóczi Szövetség szervezésében a "Felvidéki séta" programsorozat. Az idén iskolánk öt tanulója Kulyassa Zsolt tanár úr irányításával részt vett október 12-14. között megrendezett sétán. A háromnapos kirándulás célja az volt, hogy megismerjük a Felvidék történelmi és kulturális szépségeit, megismerkedjünk határontúli és magyarországi diákokkal. A túra során lehetőségünk nyílt arra, hogy kapcsolatot alakítsunk ki velünk egykorú fiatalokkal. A program részeként ellátogattunk Szepes várához, felfedeztük Lőcsét és Kassa belvárosát.