Tanárok a pódiumon

Tanár-szavalóverseny a Hermanban

A 2021. október 18. és 21. között megrendezett anyanyelvi hét keretében ezúttal nem csak a lelkes diákelőadóknak örülhettünk. A pedagógusok is példát mutattak tanítványaiknak azzal, hogy vállalták – kilépve a hétköznapok megszokott ritmusából –, bemutatják kedvenc versüket, pár percre színésszé válnak.

Hallhattunk énekelt verset, szavalatot, élvezhettünk magyar, francia és spanyol versmondást. József Attila, Weöres Sándor, Wass Albert, Kányádi Sándor, Karinthy Frigyes, Varró Dániel, Garcia Lorca alkotása, alkotásai, sőt saját szöveg is szerepelt az előadottak között. A közönség, kis- és nagygimnazisták fergeteges tapssal jutalmazták az ebben a szerepben talán – néhány kivételtől eltekintve – még soha nem látott tanáraikat.

Természetesen ezen a ’versenyen’ csak győztesek voltak: tanárok, akik egyéniségük kevésbé ismert oldalát mutatták meg a diákoknak, s diákok, akik értékes alkotásokkal és produkciókkal gazdagodtak a rendezvény által.

Találkozunk jövőre is!

Orliczki Ágnes Katalin
munkaközösség-vezető