A Miskolci Herman Ottó Gimnázium 2017-2018-as tanévének helyi rendje

 

 

 

Szeptember

Program és Programfelelős

 

1.

Első tanítási nap

 

1.

Tanévnyitó, tájékoztató a levelezős hallgatóknak 14 óra

Gyuricza Judit

9.

Szabadon választott tárgyak leadásának határideje

Dudás Imre

11.

Tanévnyitó értekezlet

Madarász Péter

13.

Szülői értekezlet (16.30 – közös szülői értekezlet a bejövő diákok szüleinek, 17.00 óra – osztály szülői értekezletek)

Pilzné Nagylaki Tünde+osztályfőnökök

14.

Német önkéntes fogadása

Várhegy Mária

14.

Mindennapos testnevelés alóli felmentések, igazolások leadása

Szilágyi Attila

15.

Retro nap

Kiss Zoltán, osztályfőnökök

18.

Szülői választmányi gyűlés  (17.00 óra)

Madarász Péter

18.

Színházbérletek megrendelése

Bilkayné M.Andrea

18-22.

Könyv csere-bere

Gyuricza Judit

25-29.

Papírgyűjtés (7 órától 16 óráig)

Gyuricza Judit

22.

OKTV jelentkezés (filozófia kivételével)

Dezsőfi György

26.

12. évfolyamosok szűrése - 12/1., 12/2.

védőnő

29.

Mazsolaavató

Köreiné Szalóki Rita

29.

Tanmenetek leadási határideje munkaközösség-vezetőknek

Munkaközösségvezetők

29.

Kutatók éjszakája - nyitott labor (17 órától 24 óráig)

Teplicky István

29.

DSD koordinátor fogadása

Várhegyi Mária

23-ig.

DSD jelentkezés

Várhegyi Mária, Csákány Ágnes

30.

A Magyar Népmese Napja

Draskóczyné Sz.Noémi

utolsó hete

Ady szavalóverseny

Kiss Zoltán

utolsó hete

Graffiti a petanque-pályánál

Bakos Júlia

 20.

Tűzriadó próba

Dudás Imre

 

Herman Sportbajnokság folyamatosan májusig

Szilágyi Attila

 

„Bogaras nap”

Dr. Farkas Józsefné

 

Herman Ottó sírjának felkeresése  10/1

 

Október

 

 

október eleje

angol nyelvű olvasási csapatverseny meghirdetése kisgimnazistáknak

Vazsita E., Lugosi N.

2.

Zenei világnap

Nagy Iván

4.

Hangversenybérletek fizetési határideje

Nagy Iván, osztályfőnökök

5.

Szabó Magda születésének 100. évfordulójára éjszakai filmvetítés

Orliczki Á., Bakos J.

6.

Rádiós megemlékezés - Aradi vértanúk

Subicz Róbert

10.

12. évfolyamosok szűrése 12/3., 12/4.

védőnő

12.

Herman Ottó vetélkedő

Dr.Farkas Anna

13.

Kopaszavató  (16 órától 24 óráig)

Makán Ferenc

16.

Német fordítási verseny a reformáció témaköréből

Baileyné P. Emese

19.

10. évfolyamosok szűrése – 10/1., 10/2.

védőnő

20.

Felvételi tájékoztatók megjelentetése

Dudás Imre

20.

Ünnepi megemlékezés -1956-os forradalom és szabadságharc

Ehrlich Enikő

21.

Széphalmi kirándulás

Orliczki Ágnes

24-től

Kiállítás az aulában Martin Luther életéről

Várhegyi Mária és a német munkaközösség

22.

Iskolakönyvtári világnap

Draskóczyné Sz.Noémi

27.

Anyanyelvi nap

Orliczki Á., Bakos J.

27.

Luther nap – „Téziskereső” performance

Csákány Ágnes, Juhászné Szemán R.

27.

Német fordítási verseny eredményhirdetése

 

27.

Rádiós műsor Martin Luther nyelvészeti tevékenységéről

Baileyné P.Emese

27.

Előadás a reformációról és Luther Mártonról

Várhegyi M., Kulyassa Zs.

27.

A Luther című film vetítése

Baileyné P.Emese

27.

Őszi szünet előtti utolsó tanítási nap

 

október 30-

Őszi szünet

 

 

Matematika tehetséggondozó hétvége a Bükkben

Buza A., Kóródi Z.

 

Pályaválasztási kiállítás

Dudás Imre

 

Herman Ottó sírjának felkeresése – 9/1

Bialkó Lászlóné

November

 

 

november 3-ig

Őszi szünet

 

6.

Őszi szünet utáni első tanítási nap

 

7.

10. évfolyamosok szűrése – 10/3., 10/4.

védőnő

10.

Bolyai Anyanyelvi csapatverseny körzeti forduló 5-8. évf. a Hermanban

 Juhászné Sz. Renáta

13.

DSD szóbeli próbavizsga

Várhegyi M., Csákány Á.

15.

Fogadó óra (16 órától 18 óráig)

Pilzné Nagylaki Tünde

20.

Nyílt nap – 4. osztályosok

Dudás Imre

21.

Jubileumi évkönyv

Gyuricza J., Orliczki Á.

21.

Herman Gála

Kiss Zoltán

22.

Nyílt nap – vidéki  8. osztályos diákok

Dudás Imre

22.

Hangverseny

Nagy Iván

23.

Nyílt nap – miskolci 8. osztályos diákok

Dudás Imre

23.

Juvenes translatores fordítói verseny

Várhegyi M.

23.

angol olvasási verseny a kisgimnazistáknak

Vazsita E., Lugosi N.

24.

Bolyai Anyanyelvi csapatverseny körzeti forduló 9-12. évf. a Hermanban

Juhászné Sz.R.

nov.20- dec.1.

Levelező tagozat első beszámoló

Csorba-Kállai Klára

24.

A mérésekben résztvevő tanulók adatainak megküldése az OH-nak

Madarász Péter

28.

DSD II. írásbeli vizsga

Várhegyi M., Csákány Á.

29.

Énekverseny

Nagy I.,Fegyvernekiné, Klopfer Ágnes

 

Tudomány hava előadás – TIT szervezésében

Gyuricza Judit

 

Megyei matematikaverseny kisgimnazistáknak

Gulyásné Nemes Katalin – megyei forduló

 

Bolyai Anyanyelvi csapatverseny nagygimnazistáknak

Fegyvernekiné K. Alice

December

 

 

6.

DÖK Mikulás, KT Mikulás

Juhászné Renáta

8.

Szalagavató

Orliczki Ágnes, Fegyvernekiné K.Alice

8.

Központi felvételi vizsgára jelentkezés határideje

 

13.

OH-nak jelenteni a központi felvételire jelentkezők számát

Madarász Péter

13.

Pályaválasztási/felvételi tájékoztatás

Dezsőfi György

13.

8. évfolyamosok szűrése – 8/1., 8/2.

védőnő

15.

„Foodvent” – adventi gasztronómiai party

Szakácsné R. Ágnes, Szekeresné K.Edit

15.

osztály klubdélutánok (15 órától 21 óráig)

osztályfőnökök

15, 21, 22.

osztály klubdélutánok (15 órától 21 óráig)

osztályfőnökök

21.

Német karácsonyi műsor

Baileyné P.Emese

 

Matematikaverseny eredményhirdetés kisgimnazistáknak

Gulyásné Nemes Katalin

22.

osztály klubdélutánok (15 órától 21 óráig)

osztályfőnökök

22.

Karácsonyi koncert

Nagy Iván

22.

Téli szünet előtti utolsó tanítási nap

 

december 27-től

Téli szünet

 

 

Adventi kirándulás Pozsonyba

Orliczki Ágnes

 

Adventi kirándulás Bécsbe

Baileyné P. Emese

Január

 

 

január 2-ig

Téli szünet

 

3.

Téli szünet utáni első tanítási nap

 

3-10.

DSD szóbeli vizsgák

Várhegyi M., Csákány Á.

9.

NETFIT mérés kezdete – folyamatosan júniusig

Szilágyi Attila

20.

Központi írásbeli felvételi vizsgák

Dudás Imre

20-26.

Sítábor Ausztriában

Szilágyi Attila

22.

Magyar kultúra napja – rádiós megemlékezés

Nagy Iván

22-26.

Magyar népi motívumok – kiállítás az aulában

Bakos Júlia

24.

Hangverseny

Nagy Iván

25.

Központi írásbeli felvételi vizsgák pótló napja 14 órától 17 óráig

Dudás Imre

26.

Az 1. félév vége

 

25.

félévi konferencia

igazgatóság

26.

Téli sportnap

testnevelők

31.

Szülői értekezlet 17 órától 19 óráig

Pilzné Nagylaki Tünde+osztályfőnökök

Február

 

 

2.

félévi értesítők kiosztása

osztályfőnökök

2.

Farsangi klubdélutánok

osztályfőnökök

7.

Fogadóóra  (16 órától 18 óráig)

Pilzné Nagylaki Tünde + osztályfőnökök

8.

Felvételizők értesítésének határideje az elért eredményről

Dudás Imre

9.

Farsangi klubdélutánok

osztályfőnökök

14.

Valentin nap

Juhászné Sz. Renáta

15.

Érettségi és felvételi jelentkezés határnapja

 

16.

Farsangi klubdélutánok

osztályfőnökök

19.

Középfokú iskolákba való jelentkezés határideje

 

febr.19- márc. 2.

Levelező tagozat második beszámoló

Kállai Klára

22.

Rádiós megemlékezés - kommunizmus áldozataira

Kulyassa Zsolt

23.

4.osztályosok szóbeli felvételi vizsgája

Dudás Imre

26.

8. osztályosok szóbeli felvételi vizsgája

Dudás Imre

 

5-6. évf. kisgimnazisták német projektje a játékról

Csákány Ágnes,

Juhászné Sz.Renáta

Március

 

 

2.

4. osztályosok szóbeli pótfelvételi napja

Dudás Imre

2.

8. osztályosok szóbeli pótfelvételi napja

Dudás Imre

5-9.

Pénzügyi és vállalkozói témahét

Dudás Imre

6.

Francia nap

Klopfer Ágnes

7.

Angol nap

Benes P., Szabados K.

7.

Diákok hangversenye

Nagy Iván

6-16.

Francia illusztrációs verseny – kiállítás

Bakos J., Klopfer Á.

9.

Nőnapi tantestületi rendezvény

 

14.

Jelentkezők felvételi jegyzékének nyilvánosságra hozása

Dudás Imre

14.

Ünnepi megemlékezés

Vály Péter György

21.

Hangverseny

Nagy Iván

24.

Szabó Lőrinc szavalóverseny

Gyuricza J., Orliczki Á.

26-28.

Herman-hét

Juhászné Sz. Renáta + 11. osztályfőnökök

28.

Tavaszi szünet előtti utolsó tanítás nap

 

március 29-től

Tavaszi szünet

 

 

ENIBE találkozó

Montvajszki Anita

 

DSD I. vizsga

Várhegyi M.,

Baileyné P.Emese

 

Csillagászati verseny

Dr. Farkas Anna

 

Herman Ottó sírjának felkeresése 9/2

 

Április

 

 

április 3-ig

Tavaszi szünet

 

4.

Tavaszi szünet utáni első tanítási nap

 

6.

Herman Ottó Emléknap p Pályaválasztási nap

 

6.

Herman Ottó Emléknap a Herman Tanösvényen kisgimnazistáknak

Dr. Farkas Anna,

Farkas István

9-13.

Digitális témahét

Dudás Imre

9-20.

kiállítás az iskola tanulóinak munkáiból

Bakos Júlia

11.

szülői értekezlet 17.00-18.00,

fogadóóra 18.00-19.00

Pilzné Nagylaki Tünde

11.

Poetry Video Project vetítés

Vazsita Eszter

11.

Költészet napja – Ady Endre szelleme – irodalmi kalandjáték és kisfilm

Orliczki Á., Bakos J., Kiss Z.

13.

Ideiglenes felvételi rangsor megküldése az OH-nak

Dudás Imre

16.

Holokauszt rádiós megemlékezés

Szopkó Róbert

19.

Levelező tagozat 12. évfolyam utolsó tanítási napja

 

19 vagy 20.

Spanyol nap

Montvajszki Anita

21.

Tanítás nélküli munkanap (április 30. helyett) szakmai nap

Madarász Péter

22.

A Föld napja

Bialkóné, Farkasné

23- máj.4.

Levelező tagozat 12. évfolyam év végi vizsgája

Kállai Klára

23-27.

Fenntarthatósági témahét

 

27.

Felvételről/elutasításról szóló értesítés

Dudás Imre

27.

Osztályozó konferencia a 12. évfolyamnak

 

27.

Levelező tagozat ballagás

 

4.

Matematika próbaérettségi

Pántyáné Kuzder Mária- Csorba Györgyi, Gulyásné Nemes Katalin-Kóródi Zoltán

 

érettségi tájékoztató

igazgatóság

 

Herman Ottó sírjának felkeresése - 9/3

Dr. Farkas Józsefné

 

Osztályozó vizsgák

Gyuricza Judit

 

Tájékoztató az érettségi vizsgázóknak

Dezsőfi György

 

Szeminárium Bad Marienbergben

Várhegyi Mária

Május

 

 

2.

Szerenád

12. évf.osztályfőnökei

3.

végzősök utolsó tanítási napja

 

4.

Ballagás 17 órától

Petrassevics Béla

11-21.

Angliai utazás

dr. Pásztiné S. Beáta

7-28.

Írásbeli érettségi vizsgák

Madarász Péter

7-8.

Tanítás nélküli munkanap (5-11. évfolyam)

 

9-10.

Délutáni tanítás írásbeli érettségi vizsgák után

 

11.

Madarak és fák napja

Bialkó Lászlóné

12.

Széphalmi kirándulás kisgimnazistáknak

Bilkay A., Podhorszky J.

14-18

Német projekt a nemzeti parkokról, németek fogadása

Várhegyi M.

16.

Levelező tagozat utolsó tanítási napja

 

16.

Idegen nyelvi mérés 6.és  8. évfolyamon

Gyuricza Judit

 

Alapítványi kerti parti (15 órától 03 óráig)

igazgatóság

21-29.

Utazás Spanyolországba – Tossa de Mar

Montvaszki Anita

20.

Választható tantárgyakra történő jelentkezés határideje

Dudás Imre

22.- jún.15.

Levelezős 9-11. évfolyam év végi vizsgái

Csorba-Kállai Klára

23.

Országos kompetenciamérés 6.,8.,10. évfolyam

Gyuricza Judit

 

Szeminárium Bad Marienbergben

Várhegyi M.,

Baileyné P.E.

28.

10-es honvéd megemlékezés + kiállítás

Kulyassa Zsolt,

Szopkó Róbert

 

Belső vizsgák

Gyuricza Judit

 

Herman Ottó sírjának felkeresése - 9/4

 

Június

 

 

1.

Osztálykirándulások

 

1.

Középfokú felvételi jogorvoslati eljárás vége

 

4.

Rádiós megemlékezés- Nemzeti Összetartozás Napja

Szakácsné R.Ágnes

 

Belső vizsgák

osztályfőnökök

4.

Pedagógusnap

Szamosfalvy Tamás

8.

Német filmmaraton

Csákány Ágnes

7-14.

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

Dudás Imre

15.

Osztályozó konferenciák

 

15.

Wandertag – projektzáró kirándulás az 5. 6-os németeseknek

Csákány Á., Juhászné Sz. R.

15.

Utolsó tanítási nap - Iskolagyűlés

 

18-22.

Német projekt a nemzeti parkokról, hermanosok látogatása

Várhegyi Mária

18-29.

Szóbeli érettségi vizsgák

Madarász Péter

22.

Évzáró

Podhorszky Judit

 

Beiratkozás

Dezsőfi György

 

Utazás Aschaffenburgba

Várhegyi M., Fegyvernekiné K. Alice

 

Herman Sportbajnokság eredményhirdetés

Szilágyi Attila

 

Levelező tagozat beiratkozás

Csorba-Kállai Klára

Július

 

 

 10-17.

Kisgimnazisták nyári tábora

Takács Zoltán

 

Franciaországi kirándulás

Klopfer Ágnes,

Farkas István

Augusztus

 

 

29-31.

Gólyatábor

Madarász Péter

24-31.

Osztályozó vizsgák

Gyuricza Judit

 

Észak-Erdélyi irodalmi barangolás

Orliczki Ágnes

 

Székelyföldi és erdélyi tanulmányi kirándulás

Vály György