Magyar nyelv és irodalom - hírek, információk, aktualitások

Egy kirándulás képei

Immáron hagyománnyá vált iskolánkban, hogy advent idején fakultatív kirándulást szervezünk több osztály tanulóinak részvételével. Az idei tanévben – Bécs, Kassa után – Pozsony szépségeinek megtekintése volt az úti cél. Első állomásunk Kittsee (Köpcsény) volt, ahol felkerestük a Hauswirth Csokoládégyárat. Egy rövidfilm segítségével megismerhettük a gyártási folyamatot, azt, hogy a korlátlan kóstolás lehetősége igencsak csábító az ott dolgozók számára. Ezután akár az összes fajta csokoládét megkóstolhattuk, majd vásárolhattunk is.

Hermanos fiúk a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny döntőjében

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulóján olyan jól teljesített az 5/1 osztály négyfős csapata, hogy december 8-án ők képviselhették nemcsak iskolánkat, hanem megyénket is a Baár-Madas Református Gimnáziumban rendezett országos döntőn.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 2016

A 11 évvel ezelőtt útnak induló Bolyai Csapatverseny régen kinőtte a fővárost, hiszen az egyre nagyobb érdeklődésnek köszönhetően 14 megye kapcsolódott be a szervezésbe és a verseny lebonyolításába. Iskolánk diákjai is minden évben nagy izgalommal vesznek részt a rangos megmérettetésen, és fáradságot nem kímélve készülnek az anyanyelvi versenyre. Az idén sem volt ez másképp. 2016. november 11-én 36 kisgimnazista csapatunk fogott hozzá a feladatlapok kitöltéséhez, amelyek anyanyelvünk játékosságát hangsúlyozva tesztelték a gyerekek tudását. A kérdések könnyűnek bizonyultak a számukra, ugyanis 13 csapat bejutott a megyei forduló legjobb 10 helyezettje közé, 11 pedig ott lehetett az ünnepélyes eredményhirdetésen is.