Francia nap a Hermanban

2022. április 5-én rendeztük meg iskolánkban a Frankofónia ünnepét.

A franciául tanuló diákjaink koncertet adtak az iskola színpadán: a 9-10. évfolyamos franciások Gérard Lenorman vidám dalát énekelték el (La ballade des gens heureux), a 11-12-esek pedig Jean-Jacques Goldman és Michel Jones Je te donne – I can give you c. kétnyelvű számát adták elő.

Szólistaként lépett föl Veres Dorottya Zaz Je veux c. dalával, illetve Jeczenyik Boglárka, aki a Les feuilles mortes (Jacques Prévert versét Joseph Cosma, azaz Kozma József zenésítette meg) c. örök klasszikust adta elő.

A nap folyamán két francia játék és sport gyakorlására nyílt lehetőség: Raymond Lardellier, a miskolci Francia Intézet igazgatója a pétanque fortélyaiba avatta be a diákokat, lektorunk, Amandine Humbert pedig a Bretagne-ban honos palet nevű játékot tanította meg az érdeklődőknek.

Végül Amandine nagyon érdekes előadást tartott egy általunk nem igazán ismert frankofón országról, Szenegálról, ahol ő maga fél évig dolgozott franciatanárként.

Szervező tanár: Klopfer Ágnes