A nyári szünet előtt néhány nappal, 2026. 06. 17-én egy utolsó, közös kirándulásra hívtuk az 5. évfolyamos kisdiákjainkat.
A Magyar Nyelv Múzeuma 2008. április 23-án nyitotta meg kapuit Széphalmon, és máig az ország egyetlen anyanyelvi múzeuma. Mivel napjainkban egy informatikai forradalom és az idegen nyelvek hangsúlyozásának mindennapjait éljük, az anyanyelv ápolása jócskán háttérbe szorult, anyanyelvi kultúránk pedig kellően megtépázott. Ezért mindennél fontosabbnak tartjuk, hogy diákjaink megismerhessék a magyar nyelvtörténet múltját, a nyelvtudomány eredményeit, valamint a nyelvek és nyelvváltozatok egymásra hatását. Ez az oka annak, hogy a magyar munkaközösség minden tanévben kirándulást szervez Kazinczy Ferencnek, a nyelvújítás vezéralakjának egykori széphalmi birtokára.

Az idén 64 kisdiák vehetett részt az intézményben múzeumpedagógiai foglalkozáson, amelynek során egy időutazás keretében fedezték fel a múzeumkert egyes helyszíneit, majd tárlatvezetés során a kiállításait. Élvezettel próbálták ki az interaktív játékokat és szegődtek társul gondolatban Petőfi mellé a barangolásait felelevenítve.
Kissé fáradtan, de élményekkel gazdagon tértünk haza a Tiszai pályaudvarra a délutáni órákban.

