Földrajz - hírek, aktualitások, információk

HERMANOS DIÁKOK AZ RM@SCHOOLS NEGYEDIK EURÓPAI KONFERENCIÁJÁN (BOLOGNA, OLASZORSZÁG)

A Miskolci Herman Ottó Gimnázium diákjai a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának felhívására csatlakoztak az RM@Schools projektjéhez, amely az EIT (Európai Innovációs és Technológiai Intézet) által koordinált ásványi nyersanyagok népszerűsítésével  foglalkozó oktatási programhoz kapcsolódik (EIT Raw Materials KIC). Ennek célja, hogy diákok aktív közreműködésével népszerűsítsék a nyersanyagok minél hatékonyabb, sokoldalúbb felhasználását,  újrahasznosítását. Ennek keretében a csatlakozott diákok „nyersanyag nagykövetekké” válnak: előadások, kísérletek, bemutatók, filmek összeállításával ismeretterjesztő tevékenységet folytatnak és egyben aktív, tevékenységközpontú  tanulási módszert kínálnak a 10-19 éves diákok számára.A projektben jelenleg 18 országból 28 partner vesz részt, ahol idén Magyarországot 3 középiskola, a pécsi Babits Mihály Gimnázium, a szekszárdi I. Béla Gimnázium és a Miskolci Herman Ottó Gimnázium képviselhette a 2019.

VASKOBAK MEGYEI GEOLÓGIAI VETÉLKEDŐ II. HELY

A miskolci Herman Ottó Gimnázium  csapata: Hegedűs Klaudia 12/2 – Makán Benedek11/4 – Farkas Réka 12/2 Felkészítő tanár: Dr. Farkas Anna Krisztina

2018. december 1-én rendezték meg a Diósgyőri Gimnáziumban az „Elza” napi Ásványbörzével egybekötött „Vaskobak” megyei geológiai vetélkedőt, ahol Miskolcot iskolánk képviselhette az előzetes írásbeli forduló alapján („Magyarország aranybányászata – történeti áttekintés” pályamunka). Gimnáziumunk tanulói színvonalas, izgalmas, szoros küzdelemben II. helyezést értek el. A csapat tagjai: Hegedűs Klaudia, Farkas Réka 12/2; Makán Benedek 11/4. Gratulálunk diákjainknak!

OKTV döntő eredménye - biológia II. kategória

Egy középiskolás diák számára talán a legnagyobb szakmai siker, ha bejut az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) döntőjébe, netán ott valamilyen tekintélyt parancsoló helyezést ér el.

A biológia OKTV döntőt 2018. április 7-én rendezték meg Budapesten, ahol 49 tanuló vett részt.

Fodor Nikolett 12/4 osztályos tanulónk 105,5 ponttal lett az 1. helyezett. Legjobb, a legjobbak között. Kiemelkedő teljesítményéhez és szorgalmához szívből gratulálunk.