Német nyelv- hírek, aktualitások, információk

Deutsches Sprachdiplom II

Diplomaátadó a német nagykövetségen

Ebben a tanévben is lehetőségük volt iskolánkban a németül tanulóknak, hogy DSD II nemzetközi vizsgát tegyenek. A 12/3 osztályból 12, a 12/1-ből pedig 4 tanuló döntött a vizsga mellett. Az írásbeli vizsga 2018. november 28-án, a szóbeli december 20-21-én zajlott. 2019. április 29-én pedig Budapesten, Németország Nagykövetségen ünnepélyes keretek között átvehettük a sikeres vagy részben sikeres nyelvvizsgáról szóló diplomákat. A 16 pályázó közül 11 tanuló C1 szinten teljesített, egy tanuló B2-es bizonyítványt vehetett át.

OKTV döntő eredménye - német nyelv II. kategória

A német nyelv OKTV II. kategória döntő fordulójában 36 tanuló vett részt. Az 1. helyezett összesített pontszáma 159 pont lett.

Svidró Orsolya 11/3 osztályos tanulónk 158 ponttal lett a 2. helyezett. Kiemelkedő teljesítményéhez és szorgalmához szívből gratulálunk.

Felkészítő tanára: Baileyné Patakfalvi Emese