Kedves Diákok, kedves Szülők!

Az ideiglenes felvételi rangsorok a központi felvételi vizsgák, az általános iskolai eredmények és a szóbeli vizsgák alapján alakultak ki.
Március 18-án minden tagozatra pótfelvételit tesz néhány tanuló, ami befolyásolhatja a sorrendet.

Az egyforma pontszámú tanulók között törvényi szabályozás alapján elsőbbséget élveznek majd a miskolci tanulók, az ezek után is egyforma pontszámú tanulók sorrendjéről nyilvános sorsoláson döntünk majd
2024. március 20-án 16.00 órakor.

Az iskola által felvehetők létszáma:

0004 – BIOLÓGIA: 10 fő

0005 – MATEMATIKA: 10 fő

0006 – ANGOL-MAGYAR KÉT TANÍTÁSI NYELVŰ: 15 fő

0007 – SPANYOL-MAGYAR KÉT TANÍTÁSI NYELVŰ: 15 fő

0009 – NYELVI ELŐKÉSZÍTŐ: 10 fő

A fellebbezési eljárásban minden tagozatra további 2 főt vehet fel a fenntartó.

A tavalyi tapasztalatok alapján a tagozattól függően az első 20-40 tanuló jutott be, tehát nem csak az első 15 tanuló. Ez abból következik, hogy egy tanuló több iskolát és több tagozatot jelölhet meg, de csak egy helyre kerül be.

NAGYON FONTOS!

A központi adatlapon a sorrendet nem célszerű megváltoztatni akkor sem, ha nincs sok esélye a tanulónak a bekerülésre.
Az a hely, ahol jobban áll a rangsorban, akkor sem lesz biztosabb, ha a legelső helyre kerül az adatlapon, de minden más helyen elveszítheti az esélyét, ha a legbiztosabb tagozat (iskola) kerül előre.

Az alábbiakban a szakokra kattintva letölthetők az eredmények:
nyek
matematika