Történelem - hírek, aktualitások, információk

Rákóczis kirándulás Sárospatakon

Rákóczis csapat

Hagyományteremtő céllal „történész” kirándulást szervezett Subicz Róbert és Vály György tanár úr. Az idén megalakult Rákóczis helyi ifjúsági szervezet tagjai és a kilencedikes, tizedikes történelem orientációs tanulók vettek részt a kiránduláson.Először a Sárospataki Református Kollégium Múzeumát és a hozzá kapcsolódó könyvtárat kerestük fel. Itt betekintést nyertünk a XVI. századi reformáció hazai, ezen belül is a sárospataki, megjelenésébe, illetve az ehhez kapcsolódó oktatási megszervezésébe.Majd a sárospataki várat kerestük fel.

Lengyel csapatverseny I.hely

Iskolánk csapata - Palencsár Enikő, Szabó Barbara Noémi, Majerusz Ádám 10/1-es és Simai Anna 10/4-es tanulók kiváló versenyzéssel az első helyet szerezték meg a "Jozef Pilsudski, az újjászülető Lengyelország történelmi csapatverseny" országos döntőjén.

Felkészítő tanáraik: Vály Péter György és Kulyassa Zsolt tanár urak.

A csapat jutalma egy négy napos lengyelországi körút!

Történelem és etika érettségi vizsgakövetelmények és leírás

A 2017. január elsejétől érvényes történelem emelt és középszintű érettségi vizsgakövetelményei erről a linkről érhető el. A vizsgaleirás pedig erről a linkről érhető el. Változás történet az etika érettségiben is.