A német egység napja

Október 3-án ünneplik Németországban a német egység napját. Ez a nap az 1990-es német újraegyesítésnek állít emléket. Ehhez kapcsolódva a német munkaközösség minden évben programokat szervez a németet tanuló diákok számára, amelyek elősegítik a célnyelvi ország megismerését, a német nyelv gyakorlását.

Idén a kutatók éjszakája programhoz kapcsolódva plakátkiállítás készült a magyar származású, de német nyelvterülethez is kapcsolódó tudósok, feltalálók életéről és munkásságáról. A kiállítási anyaghoz kapcsolódóan QR- kódos feladatokat, kvízeket is megoldhatnak az érdeklődők a mai nap folyamán.

A nyelvvizsgára készülő diákjaink is próbára tehetik tudásukat, B2 szintű német írásbeli és szóbeli próbavizsgán vehetnek részt.